A Batthyány iskola diákjainak sikere a „PG”-ben

A Szent Benedek Iskola Kiskunfélegyházi PG Tagintézménye 2016. november 29-én

harmadik alkalommal rendezte meg a Szent Benedek Informatikaversenyt, melyre 94 fő nevezett, 22 tanuló a Kiskunfélegyházi Batthyány Lajos Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskolából.
A verseny 4 részből állt. Először számítógépes szövegszerkesztés volt a feladat, melyet táblázatkezelés, majd prezentációkészítés követett. A táblázatot Excel, a prezentációt PowerPoint programban készítették el a tanulók. Utoljára egy teszt volt, amelynek hardverismeret volt a témája.
Az első tízbe 5 „batthyányis” diák jutott.
A 2. helyet Csőke Nóra 8.m. osztályos tanuló szerezte meg,  csupán 1 ponttal maradt alul az első helyezett kecskeméti Hornyák Máté versenyzőtől.
A 3. helyezést Sikár Evelin 8.m. osztályos tanuló ért el, 5. lett Koncz Gábor 8.m.,helyezett Csáki Dóra 7.m. osztályos tanuló, 10. helyen Kovács Zsombor 7.m. osztályos tanuló végzett. Mindannyian a Batthyány Lajos Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola diákjai.

Felkészítő tanár Szederkényi Barbara.

Az első három informatikai csomagot, az első 10 informatikai vásárlási utalványt nyert a PC Varázsló Kft. támogatásával.

Lejegyezte: Bense Zoltán
Fotó: facebook.com (Szent Benedek Iskola)

Asztalitenisz területi diákolimpia

Kecskemét
2016. 11. 28.

II. korcsoport fiú:
Csapat II. hely: – Lombos Miklós, Kisjuhász Roland
Egyéni II. hely: – Lombos Miklós
III. hely: – Kisjuhász Roland

Lombos Miklós és Kisjuhász Roland a területi diákolimpián elért egyéni és csapat teljesítménye alapján kvalifikálta magát a decemberi megyei asztalitenisz diákolimpiára!

Consti Kupa

Consti Kupa20161123_152402
2016.11.23

2005 leány:

30m III. hely: – Németh Anna
Helyből távolugrás I. hely: – Németh Anna

2004 leány:

30m II. hely: – Csuka Noémi

2004 fiú:

Helyből távolugrás III. hely: – Ottó Tamás20161123_152925

2003 leány:

30m I. hely: – Oláh- Marcényi Zsófia
Helyből távolugrás II. hely: – Oláh- Marcényi Zsófia

2003 fiú:

30m II. hely: – Szeri Gábor

2002 leány:

Helyből távolugrás II. hely: – Fricska Anna

2002 fiú:

30m III. hely: – Kovács Erik
Helyből távolugrás III. hely: – Kovács Erik

  1. korcsoport fiú:

Súlylökés III. hely: – Szeri Gábor

  1. korcsoport fiú:

Függeszkedés II. hely: – Kardos Tamás
– Papp Tamás
– Kovács Erik

III. korcsoport fiú- leány:

Szembe váltófutás II. hely: – Csuka Noémi
– Rádi Anna
– Papp Laura
– Németh Anna
– Görög Nándor
– Bajáki Attila
– Oláh- Marcényi Balázs
– Ottó Tamás

Mészáros Gyula Emlékverseny

Kiskunfélegyháza – 2016. október 08.
Felkészítő tanárok: Erdélyi Szabolcs, Pelyva Imre, Varga Katalin

2005 leány  60m II. hely: – Rádi Anna
2005 leány Távolugrás III. hely: – Rádi Anna
2005 leány  800m I. hely: – Papp Laura
2005 fiú  800m II. hely: – Oláh- Marcényi Balázs
2004 fiú 800m I. hely: – Görög Nándor
2003 fiú 60m I. hely: – Szeri Gábor
2002 fiú 800m III. hely: – Provics Gergő
2005 leány: 4x200m váltó I. hely: – Németh Anna, Rádi Anna
2005 fiú: 4x200m váltó I. hely: – Bajáki Attila, Terjék Ádám
2004 leány: 4x200m váltó III. hely: – Csuka Noémi, Provics Panna
2004 fiú: 4x200m váltó II. hely: – Ottó Tamás, Görög Nándor, Szabó Bátor, Oláh- Marcényi Balázs
2003 fiú: 4x200m váltó I. hely: – Szeri Gábor, Kardos Tamás
2002 leány: 4x200m váltó II. hely: – Vas Bianka, Kovács Blanka

Hogy a tehetség el ne vesszen…

dscf58962016.október 2-án a Kiskunfélegyházi Batthyány Lajos Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola intézményvezetője Budapesten átvette a Magyar Tehetségszervezetek Szövetsége oklevelét arról, hogy az iskola a Nemzeti Tehetségsegítő Tanács által Akkreditált Kiváló Tehetségpont. A minősítés három évre szól.

Az átadás helyszínén zajló Tehetségpontok találkozója című szakmai konferencián szó volt az „Európai tehetséghálózatról”, az európai és hazai tehetséghálózat együttműködéséről,az idei tehetségpont-akkreditációk eredményeiről, a Magyar Templeton Programról és a Tehetségek Magyarországa európai uniós kiemelt projektről.

aktehetsegpont_tanusitvanyA Batthyány Iskola 2013. február 23-tól működött Regisztrált Tehetségpontként logikai-matematikai,testi-kinetikus,térbeli-vizuális és zenei területen tehetségazonosítás,tehetségfejlesztés,tehetség-tanácsadás tevékenységi körben.

2013. március 25-én bekapcsolódott a Tehetség Napja programjába,könyvtára a Tehetséghidak kiadványaival gyarapodott,sikeresen pályázott a Gazdagító programpárok kiírásában.

A kétféle oktatás-képzést végző intézmény három éves munkáját megvizsgáló akkreditációs bizottság méltónak találta a Kiváló Tehetségpont cím használatára.

Darvas Kupa – 2016.09.30

2005 leány:
 60m III. hely: – Rádi Anna

2005 leány:
Távolugrás II. hely: – Rádi Anna

2004 leány:
Távolugrás III. hely: – Csuka Noémi

2005 leány:
800m I. hely: – Papp Laura

2005 fiú:
800m III. hely: – Oláh- Marcényi Balázs

2004 leány:
800m II. hely: – Provics Panna

2004 fiú:
800m II. hely: – Görög Nándor

2005 leány:
4x200m váltó II. hely: Németh Anna, Papp Laura, Rádi Anna, Gondi Nikolett

2005 fiú:
4x200m váltó II. hely: Bajáki Attila, Terjék Ádám, Koncz Levente, Oláh- Marcényi Balázs

2004 leány:
4x200m váltó II. hely: – Csuka Noémi, Provics Panna, Nemes Adél, Czinege Eszter

2004 fiú:
4x200m váltó II. hely: – Ottó Tamás, Görög Nándor, Szabó Bátor, Czinege János

2003 leány:
60m II. hely: – Oláh- Marcényi Zsófia

2003 fiú:
60m I. hely: – Szeri Gábor
III. hely: – Kardos Tamás

2003 fiú:
Távolugrás II. hely: – Szeri Gábor

2002 leány:
800m I. hely: – Fricska Anna

2002 fiú:
800m III. hely: – Provics Gergő

2003 leány:
4x200m váltó III. hely: – Oláh- Marcényi Zsófia, Besze Viktória, Sikár Evelin, Lőrincz Zsófia

2003 fiú:
4x200m váltó I. hely: – Szeri Gábor, Kardos Tamás, Nemes Csanád, Vidéki Szilárd

2002 leány:
4x200m váltó III. hely: – Fricska Anna, Vas Bianka, Hegedűs Bianka, Fekete Szabina

2002 fiú:
4x200m váltó III. hely: – Kovács Erik, Papp Tamás, Provics Gergő, Buri Gergő

Papp Laura

Csongrád Szentes G-Át futáspapp_laura_gat
2016.09.17.
6 km 22:58
abszolút 2. és az első nő.

 

 

X. Hírős félmaraton
2016.09.25.  papp_laura_hiros
18 alatti lányok 7 km. 28:16
abszolút 7. és az első nő.