A „Közlekedjünk együtt, vigyázzunk egymásra!” (KEVE) elnevezésű baleset-megelőzési oktatóprogram keretein belül, ismételten rendhagyó órát tartottak a Batthyány 1.a és 1.z osztályában Halászné Ildi néni és Tóth-Horti Zsuzsa néni irányításával. A harmadik alkalom témája a jelzőlámpa volt.
A tanító nénik mesét mondtak, majd a gyerekekkel közösen dalokat is hallgattak. Gyakorolták a helyes közlekedést, mint például az átkelést a gyalogátkelő helyen, lámpa esetén és annak hiányában. Az autósok és gyalogosok közlekedését a közlekedési lámpa irányította, a gyalogosok és a sofőrök szerepét a gyerekek felváltva játszották el, miközben a rendőr néni állította be a lámpát.
A kis nebulók a foglalkozás végén színezőt kaptak ajándékba, hogy azzal rögzítsék az ismereteiket. A hasznos tanóra végén, összegzésképpen átismételték az addig tanult közlekedési táblákat.











Forrás: batthyanysuli.hu














